Tovább bővülhetnek az ELTE koreai kapcsolatai

2023. február 7-én az Eötvös Loránd Tudományegyetemre látogatott Hong Kyudok, Korea új magyarországi nagykövete. A kötetlen hangulatú találkozón az ELTE kiterjedt koreai kapcsolatrendszere mellett a lehetséges jövőbeli együttműködések, illetve az egyetem vezetőinek tervezett koreai látogatása is szóba került.
Az ELTE a hazai koreanisztika központjának számít. A Bölcsészettudományi Karon 1997-ben indult négy féléves országismereti kurzus sikere nyomán jöhetett létre a koreai minor szak, majd 2008 nyarán megalakult a Koreai Tanszék. Az első mesterszakos évfolyam 2013-ban indult el. Az ELTE összesen 19 dél-koreai egyetemmel ápol bilaterális kapcsolatokat az oktatói, kutatói, hallgatói, illetve munkatársi mobilitás terén, de a megállapodások kiterjednek közös kutatásokra és projektekre is.
Egyetemünk többször rendezett koreai karriernapot a Magyarországon aktív koreai cégek részvételével. 2020 novemberében avatták fel a Koreai Nemzeti Könyvtár "Window on Korea" projektje keretében létrejött tanszéki könyvtárat, 2021 őszén megalakult a Budapesti King Sejong Intézet, tavaly pedig Lee Shang-hwa, Dél-Korea nyilvános diplomáciáért felelős miniszterhelyettese tartott előadást a puha diplomácia nyújtotta lehetőségekről. Az ELTE legutóbb a Chung Ang Egyetemmel hallgatócseréről kötött együttműködési megállapodást, amelynek fókuszában a mesterséges intelligenciával kapcsolatos kutatások állnak.