Webinárium az Európai Egyetemek Kezdeményezésről

2022.03.21.
Webinárium az Európai Egyetemek Kezdeményezésről
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság márciusi online eseményén a közös képzések minőségbiztosítási kérdéseivel foglalkoztak. Takó Ferenc, az ELTE CHARM-EU Iroda vezetője "A fenntarthatóság globális kihívásai" úttörő mesterképzés eddigi tapasztalatairól beszélt.

A meghívott előadók a kapcsolódó intézményi feladatok bemutatása mellett a közös képzések akkreditációs folyamatairól is megosztották tapasztalataikat. Az angol nyelvű webinárium nyitóelőadásait Daniela Cristina Ghitulica, az ENQA (European Association for Quality Assurance in Higher Education) és a romániai ARACIS (Agency for Quality Assurance in Higher Education) alelnöke, valamint Takó Ferenc, az ELTE CHARM-EU Iroda vezetője tartották.

Takó Ferenc hangsúlyozta, hogy a CHARM-EU Szövetség tagjai egy komplex, a vezetést és működtetést is magába foglaló egyetemi struktúra kiépítésén dolgoznak, amelyben a 2021 őszén elindult, Global Challenges for Sustainability mesterképzés egyfajta pilot-programnak tekinthető. Az irodavezető bemutatta a képzés sajátosságait, tartalmi elemeit, fő módszertani újításait, illetve a mesterképzés nemzetközi akkreditációjának folyamatát.

A webináriumon szó esett a közös képzések megvalósítását támogató European Approach for Quality Assurance of Joint Programmes, valamint az ImpEA és az EUniQ projektekből származó eredményekről is. Az előadások és az azt követő diszkussziók olyan témákat öleltek fel, mint az Európai Felsőoktatási Térség közös képzéseinek minőségbiztosítási kihívásai, a nemzeti keretekkel kialakítandó harmonizáció, valamint a határokon átnyúló minőségbiztosítás. 

Az online tanácskozáson minisztériumi és egyetemi képviselők, hazai és nemzetközi partnerszervezetek, illetve az ENQA és a CEENQA (Central and Eastern European Network of Quality Assurance Agencies) minőségbiztosítási ügynökségei vettek részt.

Forrás: MAB