Karrierközpont
Karrierközpont

Segítünk felkészülni, hogy Te légy a kiválasztott következő állásjelentkezésednél.
- karriermenedzsment kurzusok kreditért
- online CV-ellenőrzés
Tanulj olyat is, ami nincs benne a mintatantervben!
- elsősegély-, KRESZ-, autóvezetés-tanfolyam
- érettségi előkészítők (éves és féléves tanfolyamok)
- ÉletútON előadás-sorozat
- pénzügyi tudatosság előadás-sorozat
Biztos, hogy jó az irány?
- karriertanácsadás
- pályaorientációs program
Keresed az álommelót? Nálunk körülnéztél már?
- állásközvetítés az Állásbörze weboldalon
- Facebook-csoport: Állásajánlatok ELTE-sektől ELTE-seknek
- Karriernap rendezvény
Sportiroda
Az ELTE Sportiroda célja, hogy az ELTE-polgárok szabadidő-, illetve versenysport-tevékenységét, valamint egészségük megőrzésére irányuló erőfeszítéseit támogassa az egyetemi sport szereplőinek összefogása, az ELTE sportprogramjainak koordinálása.
Honlap
Facebook
Instagram
TikTok
A karrier-tanácsadás jellemzően kétszemélyes helyzet, egy hallgató és egy karriertanácsadó beszélgetése, mely a hallgató kezdeményezésére jön létre. Apropója legtöbbször olyan élethelyzet, amelyben a hallgató úgy érzi, elakadt a karrierépítése során, és szüksége van külső nézőpontra, megerősítésre, vagy meglévő terveivel kapcsolatban szeretné egy szakember reflexióját kérni.
A tanácsadási folyamat az esetek egy részében olyan témát érint, amelyet egyetlen alkalom során is gondosan körbe lehet járni, ugyanakkor lehetőség van több alkalomból álló konzultációra is. A több alkalmas konzultáció esetében az egyes alkalmak heti rendszerességgel zajlanak. Egy tanácsadási alkalom hossza változó, általában 45-50 perc. Az ülésre előre egyeztetett időpontban kerül sor.
Az érdeklődők e-mailben jelentkeznek be a tanácsadóhoz: a levélben elegendő annyit megírni, hogy szeretnék igénybe venni ezt a szolgáltatást. Ezzel elkezdődik egy személyes levélváltás a tanácsadóval, melyben a lehetséges időpontok mellett az érdeklődőt foglalkoztató témát is megvitatják. Ez segíti a tanácsadót is az aktuális helyzet pontosabb megértésében, így a személyes találkozás alkalmával már célzottan a konkrét dilemmával tudnak közösen foglalkozni. A tanácsadó mint kívülálló személy olyan nézőpontból is rávilágíthat részletekre a hallgató aktuális helyzetével kapcsolatban, amelyekre ő érintettsége miatt kevésbé lát rá. A hozott téma szisztematikus körüljárásával nő a hallgató rálátási képessége és karriertervezési tudatossága is. A tanácsadási helyzet segít felismerni a hallgatóban, hogy az Egyetemen szerzett szakmai felkészültsége mellett mely kompetenciáira támaszkodhat különösen egy-egy álláskeresés során.
Időpontfoglalás:
Kassa Gabriella
tanácsadó szakpszichológus, tréner
karrier.tanacsadas@kancellaria.elte.hu