Erasmus+ ICM
Erasmus+ ICM tanszéki/kari szintű partnerségi pályázati felhívás
Az ELTE Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya pályázatot hirdet az egyetemi karok/intézetek/tanszékek számára Európán kívüli partnerségi együttműködések, valamint azok keretében történő hallgatói és munkatársi (oktatói és személyzeti) mobilitások megvalósítására az Erasmus+ ICM program keretén belül a 2023-2026-os időszakra.
A programról
Az Erasmus+ Nemzetközi Kreditmobilitás (International Credit Mobility, ICM) az Európai Unió felsőoktatási programja, melyben a „klasszikus” Erasmus+ programban résztvevő egyetemek tudnak 2-3 éves, az EU által támogatott partnerségeket kialakítani az Erasmus+ programban részt nem vevő egyetemekkel a világ minden tájáról. A partnerségek keretében minden esetben oktatói és hallgatói mobilitások valósulnak meg: jellemzően 1-2 hetes oktatói, illetve 1 szemeszternyi hallgatói mobilitások, lehetőleg kölcsönösségi alapon.
A „klasszikus” (Európán belüli) Erasmus+ programmal ellentétben itt csak a pályázatot benyújtó intézmény – esetünkben az ELTE – kap támogatást, és a kimenő mobilitásokon túl közvetlenül finanszírozza a partneregyetemekről beérkező hallgatókat és munkatársakat is.
A pályázás menete az ELTE-n
A partnerségek megvalósítására az ELTE Erasmus+ és Nemzetközi Osztálya intézményi pályázatot készít elő és nyújt be az előzetesen, jelen felhívás nyomán beérkezett és elbírált kari/intézeti/tanszéki igények alapján. Az Erasmus+ ICM programban a forráselosztás versenyalapú, egyrészt minőségi kritériumok vizsgálata alapján történik, másrészt illeszkedik az EU külpolitikai prioritásai mentén meghatározott, földrajzi régiónként eltérő, finanszírozási keretekhez. A kari/intézeti/tanszéki igények közül ezért azok kerülhetnek be az intézményi főpályázatba, amelyek 1) megfelelően részletes indoklást tartalmaznak a partnerség megvalósítására vonatkozóan (kvalitatív kritérium), valamint 2) tervezett mobilitási számaikban illeszkednek a régiónként elérhető költségvetéshez (kvantitatív kritérium).
A kari/intézeti/tanszéki pályázatok fókusza tehát maga a partnerségi együttműködés, melynek előmozdítására, fejlesztésére különböző típusú hallgatói és munkatársi mobilitások megvalósítására nyújtható be igény.
Ki valósíthatja meg a mobilitásokat?
A partnerség keretében elnyert mobilitások megvalósítására a hallgatók, munkatársak külön, a megvalósítási időszakban kiírt pályázati felhívásban pályáznak majd. Ezen felhívások keretében a partnerségért felelős szakmai koordinátor pályázata előnyt élvez más oktatók benyújtott pályázataival szemben.
A sikeres pályázás, valamint az elnyert mobilitások megvalósításának kulcsfontosságú eleme a résztvevő kari/intézeti/tanszéki, valamint a központi koordinációban dolgozó kollégák szoros együttműködése.
A projekt futamideje (megvalósítási időszak)
2023. augusztus 1. – 2026. július 31.
Újdonságok az Erasmus+ ICM programban
2021-ben új, hét éves ciklus indult az Erasmus+ programban, melynek keretében bevezetett változások az Erasmus+ ICM programot is érintik.
Az egyik fontos változás, hogy a korábbi ciklusoktól eltérően nem országonként, hanem régiónként lehet támogatásra pályázni. Az elérhető támogatás régiónként, de adott esetben egy régión belül is nagymértékben változik. Ezért a partnerség tervezése előtt érdemes alaposan áttanulmányozni az itt letölthető táblázatot, mely a 2022-es projektre allokált, Magyarországon szétosztható összegeket mutatja, hogy ki tudják kalkulálni, milyen mobilitási arányokkal és számokkal éri meg nekivágni a pályázatnak. A konkrét összegek csak kis mértékben változhatnak a 2022-es támogatási kerethez képest.
Fontos információ, hogy csak OID-számmal rendelkező partnerintézmények vehetnek részt a pályázatban. Ezért ha a kiválasztott partnerintézmény még nem rendelkezik OID-számmal, az előbbi linken található útmutató alapján minél hamarabb, de legkésőbb január végéig regisztráljon. Az ezen a linken található keresőben leellenőrizhetik, hogy a leendő partnernek van-e már OID-száma.
Mint a táblázatból is látható, a régiós alapú keret mellett a másik nagy újdonság, hogy számos országba nem lehet a program keretén belül kiutazó (tehát az ELTE-ről a partneregyetemre utazó), BA és MA szintű hallgatói mobilitásra támogatást igényelni. A nem támogatott országokkal és régiókkal tehát eleve csak beutazó hallgatói és oktatói, illetve kiutazó oktatói és PhD-szintű hallgatói mobilitásra lehet pályázni.
A hallgatói mobilitás minimális időtartama 3 hónapról 2 hónapra csökkent (tehát min. 2 hónap, max. 12 hónap). Valamint elérhetővé váltak az alábbi, új típusú, hallgatói mobilitási tevékenységek:
-
diploma utáni hallgatói szakmai gyakorlat,
-
rövid távú (5-30 napos) doktori mobilitás.
A mobilitásokban résztvevők kiegészítő támogatásokat is megpályázhatnak:
-
fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók és oktatók kiegészítő támogatása
-
kevesebb lehetőséggel rendelkező hallgatók kiegészítő támogatása hosszú és rövid távú mobilitások esetén
-
zöld utazási formák vállalása esetén elérhető kiegészítő utazási támogatás és utazási napok
Kiutazó hallgatók (és oktatók) finanszírozása egyéb forrásból
A kimenő hallgatókra vonatkozó fenti korlátozásokat ellensúlyozandó, az Európai Bizottság lehetővé tette, hogy a 2021-től indult, Európán belüli Erasmus+ programban az intézmény az elnyert támogatási keret 20%-át Európán kívüli, kimenő mobilitásokra használja fel. Az ELTE 2023/2024-es tanévre vonatkozó belső pályázati felhívását 2022. október 21-én tesszük közzé.
Ahol nem érhető el kiutazó BA/MA szintű hallgatói mobilitási támogatás, de lenne rá igény, illetve ahol a régióra jutó alacsony támogatási keret nem teszi lehetővé, hogy a partnerségben kiutazó mobilitásokra is pályázzanak, az ICM partnerségi pályázat kiegészítéseként, könnyített eljárásban 20%-os partnerségi pályázat is benyújtható.
Pályázható mobilitási típusok és ösztöndíjak
1. Hallgatói tanulmányi célú / hallgatói szakmai gyakorlat / hallgatói diplomaszerzés utáni szakmai gyakorlat
- Időtartam: 2-12 hónap
- Ösztöndíj: kimenők esetén 700 EUR/hó, bejövők esetén 800 EUR/hó
- Utazási támogatás:
Távolság |
Összeg |
Zöld utazás |
0–99 km között |
23 EUR/fő |
- |
100–499 km között |
180 EUR/fő |
210 EUR/fő |
500–1999 km között |
275 EUR/fő |
320 EUR/fő |
2000–2999 km között |
360 EUR/fő |
410 EUR/fő |
3000–3999 km között |
530 EUR/fő |
610 EUR/fő |
4000–7999 km között |
820 EUR/fő |
- |
8000 km < |
1500 EUR/fő |
- |
2. Oktatási és képzési célú munkatársi mobilitás
- Időtartam: 5-60 nap (de jellemzően max. 14 nap támogatás nyerhető el)
- Oktatási célú mobilitás esetén oktatott órák száma: min. 8 óra/hét
- Ösztöndíj: kiutazóknak 180 EUR/nap, beutazóknak 140 EUR/nap
- Utazási támogatás: az előző pontban szereplő táblázat szerint
3. Rövid távú doktori mobilitás
- Időtartam: 5-30 nap
- Ösztöndíj: 70 EUR/nap, 14. naptól 50 EUR/nap, plusz 1-1 utazási nap adható a mobiltiás előtt és után
- Utazási támogatás: a fenti táblázat szerint
Kari/intézeti/tanszéki partnerségi pályázatok kvalitatív bírálati szempontjai
Az ELTE belső pályázati fordulójában elsősorban a Európai Bizottság által meghatározott, a főpályázatra érvényes kritériumok az irányadók, melyek a következők:
1. Projekttervezési és együttműködési megállapodások
-
Legyen világos és jól működő a partnerintézmények között a szerepek és a felelősség megosztása (a partner is tudjon felelőst biztosítani a szakmai és az adminisztratív teendőkhöz, és legyen tisztában azzal, milyen feladatokkal jár a partnerségben való részvétel)
-
Mindkét fél legyen képes biztosítani a résztvevők (vagyis az utazók) átlátható és fair kiválasztását, támogassák adminisztratív és szakmai segítséggel a mobilitások egyéni megvalósítását, és biztosítsák a mobilitások elismertetését.
2. A stratégia relevanciája
-
Fontos, hogy a partnerség megvalósítása illeszkedjen mindkét intézmény nemzetköziesítési stratégiájába (az ELTE nemzetköziesítési stratégiája itt olvasható), valamint a mobilitások típusa és iránya, az együttműködés tématerülete jól alátámasztott legyen.
-
Korábbi együttműködés, a partnerség előzményének, a múltban esetlegesen megvalósult mobilitások ismertetése.
3. Hatás és disszemináció
-
Részletes kifejtése annak, hogy a partnerségnek milyen potenciális hatásai lesznek a résztvevőkre, a kedvezményezettekre, a partnerintézményekre helyi, regionális és nemzeti szinten.
-
A mobilitások eredményének megosztása milyen módon történik és azok várhatóan milyen egyéni, kari, intézményi és azon túli eredményekkel járnak majd.
Bírálati szempontok
Bírálati szempont |
Elérhető pontszám |
1. Partnerség előzménye, korábbi sikeres együttműködések és mobilitások Korábbi oktatási és/vagy kutatási együttműködések. Maximális pontszám adható: többéves, több tématerületre kiterjedő, számos sikeres mobilitást lebonyolító partnerségek esetén. Minimális pontszám adható: egyéni kapcsolat esetén, kevés előzménnyel. |
30 |
2. Partnerség tartalmi jellemzése (célok, megvalósítás minősége, várható hatás és annak mértéke) Maximális pontszám adható: Világos, hosszabb távú célkitűzések, melyek megvalósításában a betervezett mobilitások kulcsszerepet játszanak. A tervezett mobilitások típusa, szintje és száma megfelelően indokolt. A partnerség egy nagyobb volumenű együttműködés előkészítéseként szolgál. Pl. közös képzések. Minimális pontszám adható: rövid távú célok, a mobilitás(ok) nem megfelelően indokolt(ak), várhatóan alacsony hatásfokúak. |
40 |
3. Partner nemzetközi rangsorokban elért helyezése Kiemelkedő helyezésért adható többletpont. Javasolt rangsorok: QS, THE, ARWU |
10 |
4. Partner felősségvállalása Maximális pontszám adható: A partner pályázatából világosan kiderül, hogy a mobilitások koordinálásával, a beutazó hallgatók fogadásával járó feladatokat a partnerintézmény képes lesz ellátni, e feladatokra van kijelölt munkatárs Minimális pontszám adható: Nem egyértelmű, hogy a partnerintézmény rendelkezik-e a megfelelő kapacitással és tapasztalattal a jövőbeli koordinációs feladatok kivitelezéséhez (pl. a pályázatban nem tudott erre kijelölt munkatársat megnevezni) |
20 |
Tájékoztatók
A pályázati időszakban az ENPO munkatársai több tájékoztatót is szerveznek, ahová az újonc és tapasztalt Erasmus+ ICM pályázókat egyaránt szeretettel várják. E tájékoztatókon elsősorban az alábbi témakörökkel tervezünk foglalkozni: a pályázat sajátosságai, régiós politika és támogatás, az Erasmus+ ICM és az Erasmus+ 20% támogatások összehangolása, valamint a különböző mobilitástípusok partnerségi együttműködésbe integrálhatósága. Ugyanakkor ezek a találkozók a tervek szerint kötetlen hangulatúak lesznek, tehát bármely, a résztvevőket érdeklő kérdés vagy témakör megtárgyalható.
Személyes jelenléttel a Szerb utca 21-23. alatt található Tanári Klubban október 6-ára (csütörtök) és október 11-ére (kedd) tervezünk tájékoztatót délután 3 órai kezdettel, melyet egy online esemény is követ majd október 12-én (szerda) délután 3-tól. Az online találkozóhoz ezen a linken tudnak majd csatlakozni az érdeklődők.
A pályázat benyújtásának módja és határideje
Pályázatot benyújtani a pályázati űrlap hiánytalan kitöltésével és annak a kari koordinátor részére történő elküldésével lehet 2022. október 28-ig. Az űrlap egyik felét a szakmai koordinátor, a másikat a partner szakmai koordinátor és a partner nemzetközi koordinátor kollégái kell hogy kitöltsék, ezért fontos, hogy a pályázat előkészítési szakaszában könnyen elérjék egymást.
Segítségül készítettünk egy kétnyelvű útmutatót – kérjük, mindenképpen olvassák el, mielőtt munkához látnak! Emellett e-mailen (erasmus.icm@dep.elte.hu), telefonon (1364-es mellék) vagy Teamsen (Szőke Julianna) is rendelkezésükre állunk.
Az alapvető irányvonal a pályázat megírása során, hogy minél részletesebben fogalmazzanak, a szöveg minél pontosabban térjen ki az adott partnerség különböző aspektusaira. Kérjük, kerüljék az ismétléseket és az általánosságokat!
Ütemezés
-
Pályázati űrlapokat a kari Erasmus+ koordinátornak kell benyújtani 2022. október 28-ig.
-
A kari külügyi/releváns Bizottság áttekinti a benyújtott projektjavaslatokat, rangsorolja azokat a pályázati felhívásban található bírálati szempontok alapján, majd továbbítja a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság (HOMB) részére (erasmus@elte.hu) legkésőbb 2022. november. 17-ig.
-
Ezt követően a HOMB 2022. november 30-ig dönt az intézményi pályázatba kerülő projektjavaslatok listájáról.
-
2023. február közepéig miután az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) előkészíti az intézményi szintű pályázati anyagot mind az ELTE, mind a partneregyetem felelős szakmai és kari koordinátorával együttműködve, és továbbítja a nemzetközi rektorhelyettesnek áttekintésre, ezt követően pedig rektor úr részére aláírásra, a pályázat benyújtásra kerül a megfelelő on-line felületen.
Pályázati dokumentumok
-
Pályázati útmutató (partnereknek szóló rész angol nyelven)
-
Régiós költségvetések 2022 (magyar nyelvű), Erasmus+ ICM Regions 2022 (angol nyelvű, partnereknek)
-
Erasmus Charter for Higher Education és Charter Guidelines. Kérjük, ismertessék/osszák meg a leendő partnerrel a mobilitások megvalósítására vonatkozó, alapvető minőségi kritériumokról tájékoztató dokumentumokat, melyek ismerete elengedhetetlen a pályázatban való részvételükhöz!
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS A 2022-ES PROJEKTIDŐSZAKRA
Az ELTE Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya pályázatot hirdet az egyetemi karok/intézetek/tanszékek számára Európán kívüli partnerségi együttműködések, valamint azok keretében történő hallgatói és munkatársi (oktatói és személyzeti) mobilitások megvalósítására az Erasmus+ ICM program keretén belül a 2022-2025-ös időszakra.
A PROGRAMRÓL
Az Erasmus+ Nemzetközi Kreditmobilitás (International Credit Mobility, ICM) az Európai Unió felsőoktatási programja, melyben a „klasszikus” Erasmus+ programban résztvevő egyetemek tudnak 2-3 éves, az EU által támogatott partnerségeket kialakítani az Erasmus+ programban részt nem vevő egyetemekkel a világ minden tájáról. A partnerségek keretében minden esetben oktatói és hallgatói mobilitások valósulnak meg: jellemzően oktatói esetén 1-2 hetes, illetve hallgatói esetén 1 szemeszternyi időtartammal, lehetőleg kölcsönösségi alapon.
A „klasszikus” (Európán belüli) Erasmus+ programmal ellentétben itt csak a pályázatot benyújtó intézmény – esetünkben az ELTE – kap támogatást, és a kimenő mobilitásokon túl közvetlenül finanszírozza a partneregyetemekről beérkező hallgatókat és munkatársakat is.
A PÁLYÁZÁS MENETE AZ ELTE-N
A partnerségek megvalósítására az ELTE Erasmus+ és Nemzetközi Osztálya intézményi pályázatot készít elő és nyújt be az előzetesen, jelen felhívás keretében létrehozott és elbírált kari/intézeti/tanszéki igények alapján. Az Erasmus+ ICM program esetén a forráselosztás versenyalapú, egyrészt minőségi kritériumok vizsgálata alapján történik, másrészt illeszkedik az EU külpolitikai prioritásai mentén meghatározott, földrajzi régiónként eltérő, finanszírozási keretekhez. A kari/intézeti/tanszéki igények közül ezért azok kerülhetnek be az intézményi főpályázatba, amelyek 1) megfelelően részletes indoklást tartalmaznak a partnerség megvalósítására vonatkozóan (kvalitatív kritérium), valamint 2) tervezett mobilitási számaikban illeszkednek a régiónként elérhető költségvetéshez (kvantitatív kritérium).
A kari/intézeti/tanszéki pályázatok fókusza tehát maga a partnerségi együttműködés, melynek fejlesztésének eszközeként különböző típusú hallgatói és munkatársi mobilitások megvalósítását tervezik be.
KI VALÓSÍTHATJA MEG A MOBILITÁSOKAT?
A partnerség keretében elnyert mobilitások megvalósítására a hallgatók, munkatársak külön, a megvalósítási időszakban kiírt pályázati felhívásban pályáznak majd. Ezen felhívások keretében a partnerségért felelős szakmai koordinátor pályázata előnyt élvez más oktatók benyújtott pályázataival szemben.
A sikeres pályázás, valamint az elnyert mobilitások megvalósításának kulcsfontosságú eleme a résztvevő kari/intézeti/tanszéki, valamint a központi koordinációban dolgozó kollégák szoros együttműködése.
PROJEKT FUTAMIDEJE (MEGVALÓSÍTÁSI IDŐSZAK)
2022. augusztus 1. – 2025. július 31.
ÚJDONSÁGOK A 2022-ES ERASMUS+ ICM PROJEKTBEN
2021-ben új, hét éves ciklus indult az Erasmus+ programban, melynek keretében bevezetett változások az új az Erasmus+ ICM programot is érintik.
Az egyik fontos változás, hogy a korábbi ciklustól eltérően nem országonként, hanem régiónként lehet támogatásra pályázni. A kiosztható támogatás régiónként, de adott esetben egy régión belül is nagy mértékben változik. Ezért a partnerség tervezése előtt érdemes alaposan áttanulmányozni az itt letölthető táblázatot, mely a Magyarországon szétosztható összegeket is mutatja, hogy tudják, milyen mobilitási arányokkal és számokkal éri meg nekivágni a pályázatnak.
Fontos információ, hogy csak OID-számmal rendelkező partnerintézmények vehetnek részt a pályázatban. Ezért ha a kiválasztott partnerintézmény még nem rendelkezik OID-számmal, az előbbi linken található útmutató alapján minél hamarabb, de legkésőbb január végéig regisztráljon. Az ezen a linken található keresőben leellenőrizhetik, hogy a leendő partnernek van-e már OID-száma.
Mint a táblázatból is látható, a régiós alapú keret mellett a másik nagy újdonság, hogy számos országba nem lehet a program keretén belül kiutazó (tehát az ELTE-ről a partneregyetemre utazó), BA és MA szintű hallgatói mobilitásra támogatást igényelni. A nem támogatott országokkal és régiókkal tehát eleve csak beutazó hallgatói és oktatói, illetve kiutazó oktatói és PhD-szintű hallgatói mobilitásra lehet pályázni.
A hallgatói mobilitás minimális időtartama 3 hónapról 2 hónapra csökkent (tehát min. 2 hónap, max. 12 hónap). Valamint elérhetővé váltak az alábbi, új típusú, hallgatói mobilitási tevékenységek:
-
blended mobilitás (kollaboratív virtuális tevékenységből és minimum 5 maximum 30 napos fizikai időszakból álló mobilitás, hallgatói részvétel esetén min. 3 kredit értékben),
-
diploma utáni hallgatói szakmai gyakorlat,
-
rövid távú (5-30 napos) doktori mobilitás.
A mobilitásokhoz kapcsolódóan a résztvevők az alábbi kiegészítő támogatásokra pályázhatnak (a felhívások a későbbiekben kerülnek kiírásra):
-
zöld utazási formák vállalása esetén elérhető kiegészítő utazási támogatás és utazási napok
-
kevesebb lehetőséggel rendelkező hallgatók kiegészítő támogatása rövid távú mobilitások esetén
KIUTAZÓ HALLGATÓK (ÉS OKTATÓK) FINANSZÍROZÁSA EGYÉB FORRÁSBÓL
A kimenő hallgatókra vonatkozó fenti korlátozásokat ellensúlyozandó, az Európai Bizottság lehetővé tette, hogy a 2021-től indult, Európán belüli Erasmus+ programban az intézmény az elnyert támogatási keret 20%-át Európán kívüli, kimenő mobilitásokra használja fel. Az ELTE vonatkozó belső pályázati felhívását 2022 januárjában tesszük közzé. Jelen pályázat nyertesei várhatóan könnyített eljárásban tudnak majd igényt benyújtani kimenő mobilitásokra a 20%-os pályázati forduló keretében.
PÁLYÁZHATÓ MOBILITÁSI TÍPUSOK ÉS ÖSZTÖNDÍJAK
1. Hallgatói tanulmányi célú/hallgatói szakmai gyakorlat/hallgatói diplomaszerzés utáni szakmai gyakorlat
- Időtartam: 2-12 hónap
- Ösztöndíj: kimenők esetén 700 EUR/hó, bejövők esetén 800 EUR/hó
- Utazási támogatás:
TÁVOLSÁG |
ÖSSZEG |
ZÖLD UTAZÁS |
0–99 km között |
23 EUR/fő |
|
100–499 km között |
180 EUR/fő |
210 EUR/fő |
500–1999 km között |
275 EUR/fő |
320 EUR/fő |
2000–2999 km között |
360 EUR/fő |
410 EUR/fő |
3000–3999 km között |
530 EUR/fő |
610 EUR/fő |
4000–7999 km között |
820 EUR/fő |
|
8000 km < |
1500 EUR/fő |
|
2. Oktatási és képzési célú munkatársi mobilitás
- Időtartam: 5-60 nap (de jellemzően max. 14 nap támogatás nyerhető el)
- Oktatási célú mobilitás esetén oktatott órák száma: min. 8 óra/hét
- Ösztöndíj: kiutazóknak 180 EUR/nap, beutazóknak 140 EUR/nap
- Utazási támogatás: az előző pontban szereplő táblázat szerint
3. rövid távú doktori mobilitás és blended mobilitás fizikai része
- Időtartam: 5-30 nap
- Ösztöndíj: 70 EUR/nap, 14. naptól 50 EUR/nap, plusz 1-1 utazási nap adható a mobiltiás előtt és után
- Utazási támogatás: a fenti táblázat szerint
KARI/INTÉZETI/TANSZÉKI PARTNERSÉGI PÁLYÁZATOK KVALITATÍV BÍRÁLATI SZEMPONTJAI
Az ELTE belső pályázati fordulójában elsősorban a Európai Bizottság által meghatározott, a főpályázatra érvényes kritériumok az irányadók, melyek a következők:
1. Projekttervezési és együttműködési megállapodások
-
Legyen világos és jól működő a partnerintézmények között a szerepek és a felelősség megosztása (a partner is tudjon felelőst biztosítani a szakmai és az adminisztratív teendőkhöz, és legyen tisztában azzal, milyen feladatokkal jár a partnerségben való részvétel)
-
Mindkét fél legyen képes biztosítani a résztvevők (vagyis az utazók) átlátható és fair kiválasztását, támogassák adminisztratív és szakmai segítséggel a mobilitások egyéni megvalósítását, és biztosítsák a mobilitások elismertetését.
2. A stratégia relevanciája
-
Fontos, hogy a partnerség megvalósítása illeszkedjen mindkét intézmény nemzetköziesítési stratégiájába (az ELTE nemzetköziesítési stratégiája itt olvasható), valamint a mobilitások típusa és iránya, az együttműködés tématerülete jól alátámasztott legyen.
-
Korábbi együttműködés, a partnerség előzményének, a múltban esetlegesen megvalósult mobilitások ismertetése.
3. Hatás és disszemináció
-
Részletes kifejtése annak, hogy a partnerségnek milyen potenciális hatásai lesznek a résztvevőkre, a kedvezményezettekre, a partnerintézményekre helyi, regionális és nemzeti szinten.
-
A mobilitások eredményének megosztása milyen módon történik és azok várhatóan milyen egyéni, kari, intézményi és azon túli eredményekkel járnak majd.
PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA ÉS HATÁRIDEJE
Pályázatot benyújtani a pályázati űrlap hiánytalan kitöltésével és annak a kari koordinátor részére történő elküldésével lehet 2022. január 17-ig. Az űrlap egyik felét a szakmai koordinátor, a másikat a partner és a partner nemzetközi koordinátor kollégái kell hogy kitöltsék, ezért fontos, hogy a pályázat előkészítési szakaszában könnyen elérjék egymást.
Segítségül készítettünk egy útmutatót – kérjük, mindenképpen olvassák el, mielőtt munkához látnának! Emellett e-mailen (erasmus.icm@dep.elte.hu), telefonon (1364-es mellék) vagy Teamsen (Szőke Julianna) is rendelkezésükre állunk.
Az alapvető irányvonal a pályázat megírása során, hogy minél részletesebben fogalmazzanak, a szöveg minél pontosabban térjen ki az adott partnerség különböző aspektusaira. Kérjük, kerüljék az ismétléseket és az általánosságokat!
ÜTEMEZÉS
-
Pályázati űrlapokat a kari Erasmus+ koordinátornak kell benyújtani 2022. 01. 17-ig.
-
A kari külügyi/releváns Bizottság áttekinti a benyújtott projektjavaslatokat, rangsorolja azokat a pályázati felhívásban található bírálati szempontok alapján, majd továbbítja a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság (HOMB) részére (erasmus@elte.hu) legkésőbb 2022. 01. 21-ig.
-
Ezt követően a HOMB február első hetében, levélszavazással dönt az intézményi pályázatba kerülő projektjavaslatok listájáról.
-
2022. 02. 02 - 2022. 02. 16. között az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) előkészíti az intézményi szintű pályázati anyagot mind az ELTE, mind a partneregyetem felelős szakmai és kari koordinátorával együttműködve.
-
2022. 02. 17-én az ENPO a kész pályázati anyagot továbbítja a nemzetközi rektorhelyettesnek áttekintésre, ezt követően pedig rektor úr részére aláírásra.
-
2022. február 23-ig a pályázat benyújtásra kerül a megfelelő on-line felületen.
PÁLYÁZATI DOKUMENTUMOK
-
Pályázati útmutató (partnerek számára szóló rész angol nyelven)
-
Régiós költségvetések 2022 (magyar nyelvű), Erasmus+ ICM Regions 2022 (angol nyelvű, partnereknek)
-
Erasmus Charter for Higher Education és Charter Guidelines. Kérjük, ismertessék/osszák meg a leendő partnerrel a mobilitások megvalósítására vonatkozó, alapvető minőségi kritériumokról tájékoztató dokumentumokat, melyek ismerete elengedhetetlen a pályázatban való részvételükhöz!
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS A 2020-AS PROJEKTIDŐSZAKRA
Ahhoz, hogy egy tanszék/intézet/kar Erasmus+ ICM projekt keretében oktatói vagy hallgatói cserét valósíthasson meg egy partnerország egyetemével, az alábbiak szerint kell pályáznia annak érdekében, hogy projektjavaslata bekerüljön az Intézményi szintű Erasmus+ ICM pályázatba.
Aktuális pályázati felhívás a 2020-as projektidőszakra
Pályázási időszak: 2019. október 24-november 27.
Ütemezés (letölthető timeline):
- Pályázati űrlapokat a Kari Erasmus+ koordinátornak kell benyújtani 2019. 11. 27-ig.
- A Kari külügyi/releváns Bizottság áttekinti a benyújtott projektjavaslatokat, rangsorolja azokat a pályázati felhívásban található bírálati szempontok alapján és azokat továbbítja a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság részére (erasmus@elte.hu) legkésőbb 2019. 12. 04-ig.
- Ezt követően a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság december első hetében, levélszavazással dönt az intézményi pályázatba kerülő projektjavaslatok listájáról.
- 2020. 01. 02 - 2020. 01.24. között az Eramsus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) előkészíti az intézményi szintű pályázati anyagot az egyes felelős szakmai és kari koordinátorral együttműködve mind az ELTE-n mind a partneregyetemen.
- 2020. 01. 24-én az ENPO a kész pályázati anyagot megküldi a nemzetközi rektorhelyettesnek áttekintésre, ezt követően pedig rektor úr részére aláírásra.
- 2020 február elején a pályázat benyújtásra kerül a megfelelő on-line felületen. (Mobility tool+)
Pályázati dokumentumok 2020
Az Erasmus+ ICM program alapdokumentumai (partnereknek megküldhető, tanulmányozandó pályázáskor)
Erasmus+ICM_handbook, Erasmus+ICM_valtozasok_2019, Erasmus+ICM_quick_partnerguide, Erasmus+ICM_ineligibleHEI, Erasmus+ICM_evacuatedHEI,
Erasmus+ICM_partnerleporello, Erasmus+general_programmeguide
Tájékoztatásképp jelenleg az ELTE-n két Erasmus+ ICM projekt fut:
A 2018-2020-as projekt (Partnerországok: Albánia, Argentína, Brazília, Kanada, Kína, Egyiptom, Irán, Izrael, Japán, Malajzia, Nepál, Új-Zéland, Oroszország, Szerbia, Dél-Afrika, Ukrajna, USA) 2018. június 1- 2020. június 30-ig.
A 2019-2021-es projekt (Partnerországok: Argentína, Bhután, Ecuador, Egyiptom, Japán, Kuba, Korea, Malajzia, Mongólia, Marokkó, Oroszország, Thaiföld, Tunézia, Ukrajna, USA, Vietnám) 2019. augusztus 1 – 2021. augusztus 31-ig.
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS A 2019-ES PROJEKTIDŐSZAKRA
Ahhoz, hogy egy tanszék/intézet/kar Erasmus+ ICM projekt keretében oktatói vagy hallgatói cserét valósíthasson meg egy partnerország egyetemével, az alábbiak szerint kell pályáznia annak érdekében, hogy projektjavaslata bekerüljön az Intézményi szintű Erasmus+ ICM pályázatba.
Pályázási időszak: 2018. október 19-november 21.
Ütemezés (letölthető timeline):
- Pályázati űrlapokat a Kari Erasmus+ koordinátornak kell benyújtani 2018. 11. 21-ig.
- A Kari külügyi/releváns Bizottság áttekinti a benyújtott projektjavaslatokat, rangsorolja azokat a pályázati felhívásban található bírálati szempontok alapján és azokat továbbítja a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság részére (erasmus@elte.hu) legkésőbb 2018. 11. 28-ig.
- Ezt követően a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság december első hetében, levélszavazással dönt az intézményi pályázatba kerülő projektjavaslatok listájáról.
- 2018. 12. 10 - 2019. 01.25. között az Eramsus+ és Nemzetközi Programok Osztálya előkészíti az intézményi szintű pályázati anyagot az egyes felelős szakmai és kari koordinátorral együttműködve mind az ELTE-n mind a partneregyetemen.
- 2019. 01. 25-én az ENPO a kész pályázati anyagot megküldi a nemzetközi rektorhelyettesnek áttekintésre, ezt követően pedig rektor úr részére aláírásra.
- 2019. 01. 30-án a pályázat benyújtásra kerül a megfelelő on-line felületen. (Mobility tool+)
Pályázati dokumentumok 2019
- pályázati űrlap
- útmutató a szakmai anyagok összeállításához
- tudnivalók és bírálati szempontok
- ELTE belső pályázatok (tájékoztató előadás - 2018. november 7.)
Az Erasmus+ ICM program alapdokumentumai (partnereknek megküldhető, tanulmányozandó pályázáskor)
Erasmus+ICM_handbook, Erasmus+ICM_valtozasok_2019, Erasmus+ICM_quick_partnerguide, Erasmus+ICM_ineligibleHEI, Erasmus+ICM_evacuatedHEI,
Erasmus+ICM_partnerleporello, Erasmus+general_programmeguide
Jelenleg az ELTE-n két Erasmus+ ICM projekt fut:
A 2017-2019-es projekt (Partnerországok: Angola, Argentína, Dél-Korea, Egyiptom, India, Iran, Israel, Kína, Marokkó, Mianmar, Szerbia, Szingapúr, Ukrajna, USA, Új-Zéland, Vietnám, Zöld-foki Köztársaság) 2017. június 1-től 2019. június 30-ig.
A 2018-2020-as projekt (Partnerországok: Albánia, Argentína, Brazília, Kanada, Kína, Egyiptom, Irán, Izrael, Japán, Malajzia, Nepál, Új-Zéland, Oroszország, Szerbia, Dél-Afrika, Ukrajna, USA) 2018. június 1- 2020. június 30-ig.
2018-es évi pályázati forduló dokumentumai:
- Pályázati űrlap (csak angol nyelven)
- Útmutató a szakmai anyagok összeállításához
- Tudnivalók és bírálati szempontok