Élen az OTDK-n

2013 tavaszán 31. alkalommal rendezték meg az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát, amely a magas színvonalú tehetséggondozás és a kiváló hallgatók egyik legjobb „fokmérőjének” számít. Az ELTE-s hallgatók kiemelkedően szerepeltek a különböző szekciókban.

Az Állam- és Jogtudományi Szekcióban az ÁJK hallgatói hét első és tíz különdíjjal összesítésben a legtöbb díjat hozták el többek között az alkotmányjogi, jogtörténeti vagy a környezetvédelmi tagozatban.

A Humán Tudományi Szekció versenyein 450 dolgozatot mutattak be 42 tagozatban, összesen 41 első díjat osztottak ki, amelyből 16-ot a Bölcsészettudományi Kar hallgatói nyertek.

A Társadalomtudományi Szekcióról öt első díjat és öt különdíjat hoztak el a Társadalomtudományi Kar hallgatói. Az idei versenyben az ÁJK politológus hallgatói kiemelkedő eredményt értek el: egy első, egy harmadik helyezéssel, további egy különdíjjal, valamint a TáTK hallgatójának első díjával a legtöbb díjat hozták el a politikatudomány területén. A szociális munka, szociálpolitika tagozat első helyezésével és különdíjával tértek haza a Bárczi hallgatói is, a Filozófia Intézet indulói is első díjjal és különdíjjal gazdagodtak a szekcióban. A Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet hallgatói két első helyezést szereztek.

A Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció pszichológiai alszekciójában a Pszichológiai Intézet hallgatói az első díjak 36%-át, a második és harmadik díjak 50%-át nyerték, három különdíj mellett. Az Intézet így a legtöbb érmet gyűjtötte össze. Az egri verseny andragógia tagozatáról a PPK Neveléstudományi Intézet hallgatói két első díjjal és különdíjakkal tértek haza, a tagozat egyik első helyezése pedig a Bárczira került.
A Közgazdaságtudományi Szekcióban a TáTK hallgatói két első díjat nyertek el.

A Biológia Szekcióban valamennyi hazai egyetem közül az ELTE indulói szerezték a legtöbb díjat: összesen 35-öt, 7 első helyezés és 12 különdíj dicséri hallgatóink munkáját.

A Kémiai és Vegyipari Szekcióról az ELTE-sek a legtöbb eredményes dolgozattal tértek haza, a 37 benevezett dolgozat közül 21-et – köztük négy első helyezettet – díjazott a zsűri.

A Fizika, Földtudományok és Matematika Szekcióban is a legtöbb, összesen 17 első helyezéssel zárták a versenyt a hallgatók, a helyezések mellett számos különdíjjal is gazdagodtak.

Még 2012 októberében kapott a Bölcsészettudományi Kar és a Természettudományi Kar az utóbbi három Országos Tudományos Diákköri Konferencia eredményei alapján készített rangsorban kiemelkedő minősítést, amellyel a versenyeken résztvevő 175 kar mindössze öt százaléka rendelkezik.

Az idei OTDK-hoz kapcsolódó korábbi híreinket itt, itt és itt találja.

2013.05.24.