Kiemelkedő sikerek az OTDK-n – V. rész

Megérkeztek a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia összes szekciójának eredményei: Egyetemünk hallgatói a legtöbb díjat szerezték a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekcióban, valamint értékes helyezéseket gyűjtöttek a Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekcióban.

A Tanulás- és Tanításmódszertani–Tudástechnológiai Szekciót 2015. április 8–10. között az Esterházy Főiskola sárospataki Comenius Karán rendezték. Az ELTE-sek 15 helyezést gyűjtöttek, ezzel intézményünk lett a szekció legeredményesebbje. A Bölcsészettudományi Kar és a Tanító- és Óvóképző Kar hat-hat, a Természettudományi Kar öt, a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar kettő, a Pedagógiai és Pszichológiai Kar egy hallgatóját díjazták.

I. díj
  • Éles Gergely, Anyanyelv- és drámapedagógia
  • Szemenyei Eszter, Egészségnevelés–játék és szabadidőszervezés-tehetséggondozás
  • Garay Bianka, Az idegen nyelvek, a kisebbségi és nemzetiségi nyelvek, kultúrák pedagógiája I.
  • Kótay-Nagy Annamária, Az idegen nyelvek, a kisebbségi és nemzetiségi nyelvek, kultúrák pedagógiája II.
II. díj
  • Glósz Nóra, Anyanyelv- és drámapedagógia
  • Tóth Edina Bettina, Az idegen nyelvek, a kisebbségi és nemzetiségi nyelvek, kultúrák pedagógiája I.
  • Brabanti Barbara – Magyari Emese, Az idegen nyelvek, a kisebbségi és nemzetiségi nyelvek, kultúrák pedagógiája II.
  • Zsigó Virág, Informatika és médiapedagógia
  • Csányi Petra – Fábián Kata – Pozsonyi Enikő – Szabó Zsanett, A matematikatanítás módszertana – a tananyagfejlesztés elmélete és gyakorlata
III. díj
  • Szabó Hajnalka, Kisgyermeknevelés és óvodapedagógia
  • Asztalos Anikó, Anyanyelv- és drámapedagógia
  • Zentai Fehér Anita, A sajátos nevelési igényűek pedagógiája
  • Orbán Gabriella, Az idegen nyelvek, a kisebbségi és nemzetiségi nyelvek, kultúrák pedagógiája I.
  • Balázs Máté Balázs – Pálfi Viktória, Környezeti nevelés – fenntarthatóság-pedagógia
  • Lorászkó Balázs, A matematikatanítás módszertana – a tananyagfejlesztés elmélete és gyakorlata
A különdíjasok és a konzulensek listája itt elérhető.

A Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciót 2015. április 15–17. között a Debreceni Egyetemen rendezték. Az ELTE-s hallgatók 5 első, 5 második és 6 harmadik hellyel zárták a versenyt. A Pedagógiai és Pszichológiai Kar húsz, a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar és a Bölcsészettudományi Kar egy-egy hallgatóját díjazták. A különdíjakkal együtt Szegedi Tudományegyetem diákjai 28, az ELTE hallgatói 27 díjat, a Debreceni Egyetem hallgatói 13 díjat szereztek a versenyen.

I. díj
  • Győrfiné Körtvélyesi Franciska, Nevelés- és pedagógiatörténet és oktatáselmélet
  • Borbély Krisztián – Hörömpöli Ádám – Smidéliusz Dóra, Alkalmazott pszichológia 1.
  • Fintor Edina, Általános lélektan 1.
  • Pető Réka, Fejlődéslélektan 1.
  • Gattyán Norbert, Személyiséglélektan 2.
II. díj
  • Dula Marina, Könyvtártudomány 2.
  • Pataki Patricia Andrea, Alkalmazott pszichológia 1.
  • Majoros Viktória, Pedagógiai pszichológia
  • Balogh Bettina Kata, Személyiséglélektan 2.
  • Bolló Henrietta, Szociálpszichológia 2.
III. díj
  • Molnár Attila Károly, Felnőttképzés
  • Horváth Kata – Török Csenge, Általános lélektan 2.
  • Szabolcsi Dávid – Szekeres-Gaál Bence, Általános lélektan 3.
  • Chezan Júlia – Éltető Noémi, Fejlődéslélektan 1.
  • Kusztor Anikó – Üllei Kovács Zsuzsanna, Személyiséglélektan 1.
  • Gyurkovics Máté, Személyiséglélektan 2.
A díjazott dolgozatok, a különdíjasok és a konzulensek listája itt elérhető.

Korábbi írásaink az idei OTDK-ról itt, itt, itt, itt és itt találhatók.

2015.04.28.