ELTE-seket díjazott az Országos Tudományos Diákköri Tanács

2015. június 26-án döntött a Pro Scientia Aranyérem Odaítélő Bizottság a 2015-ös pályázatokról. A Bizottság elnöke Spät András akadémikus, társelnöke Szendrő Péter egyetemi tanár, az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) elnöke volt. Döntésük alapján összesen 45 hallgató részesült Pro Scientia Aranyéremben, közülük 12-en az ELTE hallgatóiként értek el sikereket az idei OTDK-n. Ezzel párhuzamosan elbírálták a Mestertanár Aranyérem jelöléseket is: itt Egyetemünk hét oktatója található a díjazottak között.

Az OTDT 1989 óta díjazza a tehetséges hallgatókat: Pro Scientia Aranyéremben a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniségek részesülhetnek. A 2015-ben Pro Scientia Aranyéremmel kitüntetett ELTE-sek:
  • Berezvai Zombor – Közgazdaságtudományi Szekció
  • Bottyán Emese - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
  • Gévay Gábor - Informatika Tudományi Szekció
  • Gyöngyösi Megyer – Társadalomtudományi Szekció
  • Kaposi Krisztina - Humán Tudományi Szekció
  • Kurbucz Marcell Tamás – Közgazdaságtudományi Szekció
  • Matits Kornél - Állam - és Jogtudományi Szekció
  • Milánkovich András - Állam - és Jogtudományi Szekció
  • Molnár Anna – Biológia Szekció
  • Muntag Vince - Humán Tudományi Szekció
  • Németh Kinga – Biológia Szekció
  • Sendula Eszter – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
Mestertanár Aranyérmet kiemelkedő témavezetői és tudományos diákköri szervezői munkáért adományoz az Országos Tudományos Diákköri Tanács. A 2015-ben Mestertanár Aranyéremmel kitüntetett ELTE-s oktatók:
  • Feldné Dr. Knapp Ilona – Tanulás- és Tanításmódszertani - Tudástechnológiai Szekció
  • Friedrich Judit – Humán Tudományi Szekció
  • Horváth Gábor – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
  • Józsa Sándor – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
  • Miklósi Ádám – Biológia Szekció
  • Orthmayr Imre – Társadalomtudományi Szekció
  • Török János – Biológia Szekció
A 2013-as ELTE-s díjazottakról honlapunkon itt olvashat, a 2011-es kitüntetettekről pedig itt és itt.

Forrás: OTDT

2015.07.03.