Jelentkezés a CHARM-EU fenntarthatósági mesterképzésére

2024.01.24.
Jelentkezés a CHARM-EU fenntarthatósági mesterképzésére
Az egyetemszövetség különleges programja tudományterülettől függetlenül nyitott minden olyan hallgató számára, aki valódi kihívásokon dolgozva szeretne jövőálló tudást és kompetenciákat szerezni.

"A gyors globális változások azt igénylik, hogy a különböző tudományterületekről érkező hallgatók megtanuljanak szinergiát teremtve együtt dolgozni a kutatókkal, a nemzetközi partnerekkel és az akadémiai szférán kívüli érintettekkel" – hangsúlyozták a Nature-ben megjelent cikkükben a CHARM-EU Szövetség munkatársai. Ennek szellemében az ELTE és európai partneregyetemei által közösen fejlesztett, a fenntarthatóság globális kihívásaira fókuszáló mesterképzés számos innovatív oktatásmódszertani elemet ötvözve készíti fel hallgatóit az üzleti élet és a civil társadalom képviselőivel való hatékony együttműködésre és kreatív problémamegoldásra.

A CHARM-EU képzése az első olyan közös diplomát adó mesterszak, amely az Európai Egyetemek kezdeményezés kritériumrendszere alapján jött létre. A másfél éves (90 kreditértékű) képzés egyedülálló lehetőséget biztosít a partnerek által közösen odaítélt mesterdiploma megszerzésére, amelyet az öt alapító egyetem akkreditált és közösen ad ki: az ELTE mellett a Barcelonai Egyetem, a Trinity College Dublin, az Utrechti Egyetem és a Montpellier-i Egyetem. A programba bármely tudományterületről érkező hallgató jelentkezhet, aki innovatív környezetben szeretne felsőfokú tudásra szert tenni a fenntarthatóság területén.

A képzés egyedülálló nemzetközi tanulási lehetőséget kínál, amely során a hallgatók befogadó és kihívásalapú környezetben, valamint transzdiszciplináris szemléletben foglalkozhatnak napjaink legfontosabb fenntarthatósági kérdéseivel. A nemzetközi mobilitás a képzés egyik fő alkotóeleme: a CHARM-EU a nemzetközi hibrid tanterem lehetőségeit és számos mobilitási tevékenységet ötvözve teszi lehetővé hallgatói számára, hogy egyedülálló tanulási utat járjanak be Európában.

A diákok a képzés három fázisa során kutatókból, szakértőkből és külső partnerekből álló kutatási csomópontok nemzetközi hálózatában tanulhatnak és szerezhetnek a jövő kihívásainak kezeléséhez alapvető készségeket. A képzési program megvalósulását a szövetség gazdasági és társadalmi partnerei is támogatják részvételükkel, amely lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy kapcsolatokat teremtsenek az üzleti és társadalmi szektorral, és felkészüljenek a vállalatokkal és különféle intézményekkel való együttműködésre a világ bármely pontján.

A mesterképzés első magyar végzőseinek személyes élményeiről és tapasztalatairól készített interjúink itt olvashatók:

A program 2024 őszén induló negyedik évfolyamába harmadik körben az elérhető helyek erejéig, de legkésőbb 2024. április 28-ig lehet jelentkezni. Részletes információ és a jelentkezés