Francia Becsületrendet kapott Bárdosi Vilmos

Nicolas Sarkozy, a Francia Köztársaság elnöke 2011. április 13-i dekrétumában dr. Bárdosi Vilmos egyetemi tanárt, az ELTE BTK Romanisztikai Intézetének igazgatóját, a Francia Tanszék vezetőjét, számos francia nyelvészeti mű és szótár szerzőjét, a francia-magyar tudományos, oktatási és kulturális kapcsolatok fejlesztése valamint a francia nyelv és kultúra magyarországi terjesztése érdekében évtizedek óta kifejtett sikeres munkája elismeréseképpen a Francia Becsületrend Lovagi fokozata kitüntetésben részesítette. A kitüntetést Őexcellenciája René Roudaut, a Francia Köztársaság magyarországi nagykövete adja át 2011. július 20-án a nagykövetség rezidenciáján Bárdosi professzor úrnak.

Magyarországon ebben a magas francia kitüntetésben egyetemünk olyan kiemelkedő személyiségei részesültek már, mint Eötvös Loránd, Gombocz Zoltán, Eckhardt Sándor, Gyergyai Albert, Kelemen Tiborné, Harmathy Attila, Mádl Ferenc vagy Szabó Miklós.

ELTE Francia Tanszék

2011.07.08.