ELTE-s kitüntetettek augusztus 20-án

A Magyar Érdemrend középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetésben részesült Adamik Tamás klasszika-filológus, Náray-Szabó Gábor kémikus és Schlett István politológus, az ELTE professzorai. Az elismeréseket augusztus 20-án adták át a Parlamentben.

Áder János köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke augusztus 20. alkalmából rangos állami kitüntetéseket adott át hétfőn a Parlamentben. A Magyar Érdemrend középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetésben részesült Adamik Tamás klasszika-filológus, az MTA doktora, az ELTE Bölcsészettudományi Karának professor emeritusa, Náray-Szabó Gábor kémikus, az MTA rendes tagja, az MTA könyvtárának főigazgatója, az ELTE egyetemi tanára, Schlett István politológus, a politikatudomány kandidátusa, az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának professor emeritusa. Ugyanebben az elismerésben részesült Kovács István, a történettudomány kandidátusa, József Attila-díjas író, költő, műfordító, aki diplomáciai karrierje előtt hosszú ideig az ELTE Lengyel Tanszékén működött, illetve Lator László, Kossuth-díjas költő, műfordító, irodalomtörténész, akinek az ELTE Bölcsészettudományi Karán évtizedek óta működő műfordító szemináriumán költőgenerációk nevelkedtek.

Adamik TamásNáray-Szabó GáborSchlett István

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Magyarország Köztársasági Elnöke megbízásából a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést adta át Lányi András írónak, filozófusnak, az ELTE Társadalomtudományi Kar egyetemi docensének, Mészáros Istvánnak, az ELTE nyugalmazott egyetemi docensének, és Szőnyi Tamásnak, az ELTE Természettudományi Kar egyetemi tanárának. Szintén a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést vehette át Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettestől Máthé Gábor, az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi Kar professzor emeritusa.
Pálinkás József, az MTA elnöke augusztus 21-én az Akadémia Székházában adott át Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést Pálfy Péter Pálnak, az ELTE TTK egyetemi tanárának, az MTA Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet igazgatójának, és Tasnádiné Gósy Máriának, az ELTE BTK tanszékvezető egyetemi tanárának.

Forrás: kormány.hu

2012.08.22.