Megújuló energiaforrások: valós lehetőségek, tévedések és átverések

2015. szeptember 17.

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

2015. szeptember 17. -

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

2015. szeptember 17-én Turányi Tamás egyetemi tanár, a Kémiai Intézet igazgatója tartja az Alkímia ma kémiai ismeretterjesztő sorozat évnyitó előadását „Megújuló energiaforrások: valós lehetőségek, tévedések és átverések” címmel a Természettudományi Karon.

A fűtési, a világítási és a közlekedési eszközök használata sok energiát igényel. Több olyan módszer elérhető, amelyekkel ezeknek az eszközöknek az energiafogyasztása jelentősen csökkenthető. Ez azzal is jár, hogy a földgáz, a benzin és a dízelolaj felhasználása helyett előtérbe kerül az elektromos áramot fogyasztó eszközök használata. Elektromos áramot gazdaságosan elő lehet állítani megújuló energiaforrások felhasználásával, de megoldandó feladat a nagy mennyiségű áram esetleg több héten át tartó tárolása. Az előadás bemutatja, hogy az energiatermelés egy-egy módjának erőltetése sok kárral járhat, de többfajta energiaforrás együttes felhasználása esetén az egyes energiatermelési módok előnyös jellemzői kiegészítik egymást.

A 2007 óta futó sorozatban az ELTE TTK Kémiai Intézetében tevékenykedő kutatók, oktatók és vendégek „a régiek megszállottságával” beszélnek az anyagról, a vegyészetről, kémiai érdekességekről és újdonságokról. Az elsősorban középiskolásoknak szóló ismeretterjesztő előadásokat látványos kísérletek és interaktív kvízjátékok színesítik.

Időpont: 2015. szeptember 17. 17:00
Helyszín: ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

Alkímia ma