Újra elindult az OMHV

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem jelenleg hatályos Minőségfejlesztési Szabályzata értelmében minden hallgatónak lehetősége van a félévben felvett kurzusaival, illetve a kurzusokat tartó oktatók munkájával kapcsolatban véleményt nyilvánítani, ez a folyamat az OMVH, vagyis az oktatói munka hallgatói véleményezése. Az oktatói munka hallgatói véleményezésének egyik fő célja, hogy az oktatók visszajelzést kapjanak munkájukról, az Egyetem és a Kar pedig az általa nyújtott képzések minőségéről, másrészt a hallgatók megismerjék egymás véleményét a kurzusokkal kapcsolatban.

Az OMHV-ra vonatkozó szabályozás, az ELTE Szenátusának XCIX/2012. (V. 21.) számú határozata alapján a kérdőívet kitöltő hallgatók a következő féléves rangsorolásos kurzusfelvétel során 8 plusz pontot kapnak, abban az esetben, ha minden számukra véleményezhető kérdőívet kitöltöttek.

A kérdőívek kitöltésére a 2015/2016-os tanév őszi félévében 2015. december 14-től 2016. január 28. éjfélig van lehetőség a Neptunban, a kitöltés kb. 3-5 percet vesz igénybe. A részlegesen kitöltött kérdőív adatai elvesznek, kitöltöttnek csak a befejezett kérdőív számít. A félbehagyott kérdőív nem folytatható.

Az OMHV kérdőívek kitöltési arányainak változása folyamatosan követhető itt.
Az OMHV felmérés eredményeiről itt olvashatnak bővebben.

Forrás: ELTE RK Minőségügyi Iroda

2015.12.16.