Sportkörkép

Ismét rendkívül eredményes hetet zártak az ELTE, valamint a BEAC sportolói: világkupa-aranyat szerzett váltóban Burján Csaba, az ELTE gyorskorcsolyázója, kiválóan teljesített Kapás Boglárka az Egyesült Államok–Európa úszóversenyen, remekeltek BEAC-os kézilabdázóink a Budapest Bajnokságban, valamint Sportcsillagok Ösztöndíjban részesültek ELTE-s hallgatók.

Sporttörténelmi sikerrel indította a magyar férfi váltó a 2015. december 11–13. között megrendezett sanghaji Világkupa-sorozatot. A versenyen aranyérmet ért a Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba alkotta négyes taktikus versenyzése a rövidpályás gyorskorcsolyázók nemzetközi megmérettetésén. A matematika szakos hallgatónkat, Burján Csabát is soraiban tudó kvartett a fináléban az olaszokkal, a kanadaiakkal és a kínaiakkal mérkőzött meg. A táv felénél kínai és kanadai vetélytársaink összeütköztek, mindketten elestek, így onnantól az élen álló magyarokat már csak az olaszok üldözték – mindhiába. 5000 métert követően elsőként – 6:49.415- es idővel – értek célba, amely korábban még egyetlen magyar váltónak sem sikerült Világkupa-versenyen.

Kapás Boglárka és hat magyar úszó segítette az öreg kontinenst az Egyesült Államok–Európa úszóversenyen: pszichológia szakos hallgatónk két versenyszámban, 400 és 800 méteres gyorsúszásban állt rajtkőre az 2015. december 12–13. között, Indianapolisban rendezett kétnapos viadalon. Bogi a hosszabbik távon 8:12:23 perces eredményével a második helyen csapott célba, de a rövidebbik számban elért 6. helye is fontos volt a kontinensek közti pontversenyben. A nők versenyében az európaiak bizonyultak jobbnak 68–63-ra, ám összetettben az első napon kiemelkedően teljesítő amerikaiak 155-107 arányban nyerték meg a párharcot.

Sikerrel búcsúztak az évtől az ELTE-BEAC kézilabdázói: a Budapest Bajnokság I/A legutóbbi fordulójában hazai környezetben lépett pályára a hosszas győzelmi sorozatot építő férfi együttesünk a RAFC csapata ellen. A fordulatos találkozó csattanóját végül egy váratlan fordulat hozta meg: Divéki Péter csapata a nyitott védekezésről zártra váltott, ami felőrölte a RAFC játékosainak ellenállását, így 28–23-ra a BEAC csapat aratott győzelmet.

Három ELTE-s hallgató is Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjban részesült: az elismeréseket Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára és Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár adta át 2015. december 11-én. Ebben a félévben tizenkilenc sportágból összesen 197-en jelentkeztek, végül 109-en érdemelték ki a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjat. Egyetemünkről három hallgató, Burján Csaba (ELTE TTK; gyorskorcsolya), Papp Gergely Márton (ELTE ÁJK, evezés) és Simán Fanni (ELTE PPK, kajak-kenu) szerepel a díjazottak névsorában.