2020-ig érvényes Egyetemünk akkreditációja

2015.12.17.
2020-ig érvényes Egyetemünk akkreditációja
A 2014/2015-ös tanévben a Magyar Akkreditációs Bizottság – 2000 és 2010 után – harmadszor végzett átfogó intézményakkreditációt az Eötvös Loránd Tudományegyetem nyolc karán. A MAB Látogató Bizottsága 2015. március 10. és 12. között találkozott Egyetemünk képviselőivel. Az akkreditációs folyamat sikerrel zárult, az erről szóló oklevelet Balázs Ervin, a Látogatóbizottság elnöke a Szenátus 2015. december 14-i ülésén ünnepélyes keretek között adta át Mezey Barna rektornak.

Korábban az ELTE intézményakkreditációs vizsgálata eredményeként a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) 2015. szeptember 25-én megállapította, hogy az egyetem lényegileg megfelel a törvény szellemében az egyetemi akkreditáció feltételének tekintett minőségi elvárásoknak, valamint a felsőoktatási minőségbiztosítás európai sztenderdjeinek (ESG). Az akkreditáció 2020. december 31-ig hatályos, 2017 szeptemberében induló követő (monitor) vizsgálat közbeiktatásával.

A jelentés szerint az Eötvös Loránd Tudományegyetem magasan teljesíti a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény, illetve a MAB akkreditációs elvárásai alapján az egyetemként való akkreditálás feltételeit. Az intézmény például a kívánt hárommal szemben nyolc karral rendelkezik, kilenc képzési területen jogosult mesterképzésre, míg a törvény két képzési terület meglétét írja elő. Egyetemünk – az elvárt kettővel szemben – négy tudományterületen jogosult doktori képzésre és doktori fokozat odaítélésére. A munkaviszony, illetve közalkalmazotti jogviszony keretében foglalkoztatott oktatók, kutatók 72,8%-a tudományos fokozattal rendelkezik, a jogszabályok legalább ötven százalékot jelölnek meg.