Dunai Regatta – felhívás

Budapest, Műegyetem rakpart

2016. május 07. -

Budapest, Műegyetem rakpart

2016. május 7-én újra megrendezik a Dunai Regattát, ahol többek között sárkányhajó-bajnokság is lesz: az egyetemi csapatokba várják a jelentkezőket. A jelentkezőknek egy Vine vagy egy 6-15 mp-es videót kell készítenie #dunairegatta hashtaggel, amelyben megmutatják sportos, vagány, vizes és közösségi oldalukat, majd az elkészült videót fel kell tölteniük a Dunai Regatta oldalára. A bemutatkozó videókat 2016. március 10–18. között várják.

A Dunai Regatta Magyarország egyik legnagyobb egyetemek közötti sport- és kulturális rendezvénye. Az Antall József Tudásközpont 2016. május 7-én immáron negyedik alkalommal szervezi meg a fesztivált, amelynek középpontjában az egyetemi csapatok sárkányhajós és evezős futama áll. A versenyzők a Duna leglátványosabb budapesti szakaszán, a Parlamenttől, illetve a Lánchídtól a Műegyetem rakpartig eveznek. A nyolcasokban profi evezősök ülnek, míg a sárkányhajókba vállalkozó szellemű egyetemistáknak van lehetőségük bekerülni, akiket a versenyt megelőző edzések kovácsolnak össze egy csapattá. Idén nem kevesebb mint 15 hazai egyetem mérkőzik meg egymással a sárkányhajós versenyben. A nyolcas evezésben a 6 magyar csapat mellett az Oxford és a Cambridge méri össze erejét. A rendezvény házigazdája és a futamok közvetítője idén is Gundel Takács Gábor.

Jelentkezés

Időpont: 2016. május 7.