XXI. Bolyai Konferencia

03/19 - 03/20

2016. március 19. - 2016. március 20.

Bolyai Kollégium (1117 Budapest, Nándorfejérvári út 13.)

03/19 - 03/20

2016. március 19. - 2016. március 20.

Bolyai Kollégium (1117 Budapest, Nándorfejérvári út 13.)

Az ELTE Bolyai Kollégium, az ELTE természettudományos és informatikai szakkollégiuma már huszonegyedik alkalommal rendezi meg a Bolyai Konferenciát 2016. március 19–20. között. A változatos témájú előadásokat felsorakoztató szekciók mellett a hallgatók poszterszekcióban is bemutatják kutatásaikat.

A plenáris előadásokat idén Mérő László, az ELTE PPK egyetemi tanára „A korszerű tudás szerkezete”, valamint Vadász Gergely, a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet Földfizikai Főosztályának segédmunkatársa „Történetek és anekdoták Eötvös Lorándról” címmel tartják. A hallgatók a föld- és környezettudomány, a történelem, a társadalomtörténet, a jog és a biológia területén végzett kutatásaikat mutatják be, emellett a kultúra és köznevelés, valamint a kutatás és technológia témájában is izgalmas prezentációkat hallgathatnak meg az érdeklődők.

A konferencia célja, hogy lehetőséget teremtsen a hallgatók számára, hogy eltérő kutatási területeiket bemutassák, véleményüket ütköztessék az esemény alkalmával. A rendezvény kitűnő alkalom lehet a leendő természettudományos, bölcsész, jogász, közgazdász, orvos stb. értelmiség közeledésére, és az előadói képességek kipróbálására is.

2012 óta a konferencián nemzetközi hírű kutatók is részt vesznek: 2013-ban előadást tartott Szemerédi Endre Abel-díjas matematikus és Barabási Albert László fizikus, a 2014-es konferencia meghívott előadói Bojár Gábor, a Graphisoft és az Aquincum Institute of Technology (AIT) alapítója és Vámos Miklós író, dramaturg, 2015-ben pedig Frei Zsolt asztrofizikus, az ELTE TTK tanszékvezető egyetemi tanára, valamint Nádasdy Ádám, költő, esszéista, az ELTE BTK Angol Nyelvészeti Tanszékének egyetemi tanára voltak.

Részletes program

Időpont: 2016. március 19–20.
Helyszín: Bolyai Kollégium (1117 Budapest, Nándorfejérvári út 13.)

ELTE Bolyai Kollégium