Kulturális Örökség Napja az Egyetemi Könyvtárban

2015. szeptember 19.

ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

2015. szeptember 19. -

ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

Az Egyetemi Könyvtár 2015. szeptember 19-én ismét csatlakozik a Kulturális Örökség Napja ingyenes rendezvénysorozatához, melynek során a könyvtár épületének legszebb termeibe, valamint a digitalizálás és a restaurálás folyamataiba nyerhetnek betekintést az érdeklődők.

A program keretében épülettúrán vehetnék részt a látogatók, melyet Szögi László és Kazimír Edit vezetnek, majd kora délután különböző előadásokat hallgathatnak meg a könyvtár történetéről, értékes kéziratairól, a régi könyvek és nyomtatványok digitalizálásáról, valamint Budapest építészetéről.

Az esemény zárásaként a résztvevők a könyvtár Tanácstermében megismerkedhetnek az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány könyv-örökbefogadási projektjével. A programokon való részvétel ingyenes, a látogatókat az épület aulájába várják.

Részletes program

Időpont
: 2015. szeptember 19. 10:00
Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

ELTE Egyetemi Könyvtár