ELTE Olimpikonok

ELTE Olimpikonok EN
  • Csapó Gábor: vízilabdázó
    • 1976 Montreal olimpiai bajnok
    • 1980 Moszkva olimpiai 3. helyezett
       
  • Csik Ferenc: úszó
    • 1936 Berlin 100 m gyorsúszás olimpiai bajnok
    • 1936 Berlin 4x200 m gyorsúszás olimpiai bajnok
       
  • Fuchs Jenő: kardvívó
    • 1908 London, 1912 Stockholm – kétszeres olimpiai bajnok egyéni kardvívásban
    • 1908 London, 1912 Stockholm – kétszeres olimpiai bajnokcsapat kardvívásban
  • Gedővári Imre: kardvívó
    • 1988 Szöul – olimpiai bajnokcsapat
    • 1980 Moszkva egyéni , csapat kétszeres olimpiai 3. helyezett
    • 1976 Montreal – olimpiai 4. helyezett csapat
  • Gerde Oszkár: kardvívó
    • 1908 London – olimpiai bajnokcsapat
    • 1912 Stockholm – olimpiai bajnokcsapat
  • Gyarmati Dezső: vízilabdázó
    • 1952 Helsinki – olimpiai bajnokcsapat
    • 1956 Melbourne – olimpiai bajnokcsapat
  • Hámori Jenő: kardvívó
    • 1956 Melbourne –olimpiai bajnokcsapat
  • Hegedűs Csaba: birkózó
    • 1972 München olimpiai bajnok
  • Ivády Sándor: vízilabdázó
    • 1932 Los Angeles – olimpiai bajnokcsapat
    • 1928 Amsterdam – 2. helyezett
  • Juhász István: labdarúgó
    • 1968 Mexikó
  • Kárpáti György: vízilabdázó
    • 1952 Helsinki olimpiai bajnokcsapat
    • 1956 Melbourne olimpiai bajnokcsapat
    • 1960 Róma 3. hely
    • 1964 Tokio olimpiai bajnokcsapat          
  • Keserű Ferenc: vízilabdázó
    • 1932 Los Angeles –olimpiai bajnokcsapat
  • Mészáros Ervin: vívó
    • 1912 Stockholm – olimpiai bajnokcsapat
    • 1912 Stockholm – olimpiai 3. helyezett egyéni
  • Móna István: öttusázó, vívó
    • 1968 Mexikó – olimpiai bajnok csapat
  • Nagy Tímea: párbajtőrvívó
    • 2000 Sydney olimpiai bajnok
    • 2004 Athén olimpiai bajnok
  • Nébald György: kardvívó
    • 1980 Moszkva – olimpiai 3. helyezett csapat
    • 1988 Szöul – olimpiai bajnokcsapat, egyéni 5. helyezett
  • Parti János: kenus
    • 1960 Róma olimpiai bajnok
    • 1952 Helsinki 2. helyezett
    • 1956 Melbourne 2. helyezett
  • Prokopp Sándor: sportlövész
    • 1912 Stockholm olimpiai bajnok
       
  • Rajczy Imre: kardvívó
    • 1936 Berlin kard csapat olimpiai bajnok​​​​​​​
  • Szilágyi Áron: kardvívó
    • 2012 London olimpiai bajnok
  • Temes Judit: úszó
    • 1948 London 5. helyezett
    • 1952 Helsinki olimpiai bajnok (4 × 100 m gyorsváltó)
    • 1952 Helsinki 3. helyezett (100 m gyors)